Zážitková univerzita Karviná
 

Studijní oddělení:

Městské informační centrum
Masarykovo nám. 71
(vedle radniční věže)
73301 Karviná-Fryštát
Tel.: 596 318 620
e-mail: micka@rkka.cz

Co je u nás nového Zážitková škola

10.1.2012

A jak se na zážitkovou univerzitu v Karviné dostanete

Vážení návštěvníci, současní a snad i budoucí šichtaři Zážitkové univerzity Karviná.

Abyste k nám na univerzitu trefili, a při tom nezabloudili na slpetitých silnicích v okolí, píšeme Vám zde, na stránky Zážitkové univerzity Karviná, krátký popis cesty. Pokud jste z daleka, třeba až někde za oceánem, přidáváme popis nejbližších přístavů a letišť.

Z Ostravy: po silnici č. 470 do Rychvaldu a Orlové, potom po silnici č. 59 do Karviné. Je to asi 25 km. Cesta trvá kolem půl hodinky.

Z Prahy: Po D jedničce do Ostravy a dál už to znáte. Je to kolem 400 km, cesta na 4 hodiny.

Z Istanbulu: Vydáte se přes Bulharsko, Srbsko, Maďarsko, Slovensko do Brna, kde se napojíte na D1 a pokračujete na Ostravu. Stopem tak na 3 dny, pokud chytnete kamion, jehož řidič nerespektuje povinné pauzy, dá se stihnout za 40 hodin.

Z New Yorku: Zde je menší problém: oceán. Máte více méně na výběr, buď se vydat přímo přes Atlantický oceán na Kajaku jako tento 64 letý pán. Nebo přejít Beringovu úžinu. V zimě třeba na běžkách a v létě si můžete postavit loď z plastových lahví. Přes rusko transsibiřskou magistrálou. Věřte, že když dojedete do Moskvy, do Karviné už trefíte...

No a co letecky: V okolí Karviné se nalézá množství letišť a přistávacích ploch:

Nejbližší mezinárodní letiště: Letiště Leoše Janáčka v Mošnově, nebo letíště v Katovicích. Pokud vlastníte menší stroj, můžete využít služeb letiště v Zábřehu nebo ve Frýdlantě nad Ostravicí.

Těšíme se na Vás

CeDr. Silvestr Tkáč

 
 
 
Studentská sekce:
login:

heslo:

Registrovat | Zapomenuté heslo

Zpravodaj Zážitková univerzita Karviná

Prostřednictvím zážitkové univerzity se zábavnou a neformální formou seznámíte se zajímavými karvinskými atraktivitami a nevšedními aktivitami. Každý z vás si v ní dokáže najít to své, pobaví se, zasoutěží si, ale také se vzdělá! Neváhejte a pojďte s námi zažít Karvinou!

 
 
Copyright 1997-2010 VALAŠSKÉ KRÁLOVSTVÍ s.r.o.
Tvorba www a grafika: Neofema s.r.o.

kod